UA-91259208-3
top of page

Sitenizin İçeriğini SEO İçin Optimize Etme

Güncelleme tarihi: 19 Nis 2019

Sitenizin sayfalarının arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasının en etkili yollarından biri, her sayfaya orijinal metin eklemektir.


Seo Optimize
Sitenizin İçeriğini SEO İçin Optimize Etme

Google, her sayfayı ayrı ayrı tarar ve dizine ekler ve belirli anahtar kelimelerle alaka düzeylerine göre sayfaları daha üst sıralarda tutar.

Sitenizin her sayfası için orijinal, organik içerik oluşturmanızı tavsiye ederiz. Bu içerik, sayfanızın anahtar kelimelerini doğal ve zorunlu bir şekilde içermelidir. Örneğin, bir otomobil tamircisi sahibiyseniz, ana sayfanızın anahtar kelimeleri "araba tamircisi", "profesyonel tamirci", "güvenilir tamirci", "tam otomatik servis", ...

Arama motorları, site ziyaretçilerinizin amacını anlamayı ve girdikleri arama ifadesine göre en alakalı sonuçları sağlamayı amaçlamaktadır. Ana anahtar kelimelerinizle ilgili popüler soruları cevaplayan içerik yazmanızı öneririz. Sitenizi ziyaretçileri çekmenin harika bir yoludur, aynı zamanda sitenize değer katan ve sitenize gelen ziyaretçilerin girdiği arama cümleleri için daha üst sıralarda yer alması gereken arama motorlarına kanıtlamak.

Siteniz için düzenli olarak taze içerik oluşturarak daha fazla site ziyaretçisi çekebilir ve sitenize daha fazla trafik kazanabilirsiniz. Blog ve SSS sayfasını korumayı veya referanslar sayfası ve forum gibi site ziyaretçisi tarafından oluşturulan diğer içerikleri eklemeyi düşünün. Site ziyaretçilerinin sitenizde daha uzun süre meşgul kalmasını sağlayan video veya ses klipleri gibi diğer zengin içerikleri ekleyebilirsiniz. .


Site içeriğinin kalitesini ve miktarını optimize etme

Arama motorları yüksek kaliteli, orijinal içeriğe sahip sitelere daha yüksek değer katar. SEO’ya gelince, hem miktar hem de kalite önemlidir.


İçerik Kalitesi İçerik, her şeyden önce arama motorları tarafından değerlidir. 

Size şunları tavsiye ediyoruz:  Orijinal ve alakalı içerik oluşturun. Anahtar kelimelerinizi ve arama öbeklerinizi, yalnızca listelemek yerine, site içeriğiniz boyunca birleştirin. Diğer sitelerden içerik kopyalamaktan kaçının. Arama motorları yinelenen içeriği tanıyacak ve sitenizi cezalandırabilir. Sık sık yeni içerik oluşturun. Bunu yapmanın kolay bir yolu, bir blog ekleyerek düzenli olarak yeni blog gönderileri oluşturmaktır.


İçerik Miktarı Metin miktarı, sitenizde görünen metin sözcüklerin (yani, resimlerin veya diğer bileşenlerin değil) sayısıdır. Size şunları tavsiye ediyoruz: Site sayfalarınızın her birine en az 250-400 kelime ekleyin.Sitenizin alt bilgisine alakalı ve kaliteli içerik ekleyin.


Anahtar kelimeler

Anahtar kelimeler ve arama öbekleri, bir site ziyaretçisinin alakalı içerikle eşleşmesi için arama motorlarına girdiği kelimeler veya kelime gruplarıdır. Akıllı SEO, yaptığınız işle gerçekten ilgilenen insanlara ulaşması en muhtemel olan anahtar kelimelere odaklanmakla ilgilidir.


Başlık etiketleri

Başlık etiketi olarak da bilinen H1 etiketi, her sayfanın başlığı olarak işlev görür. Bu nedenle, H1 etiketi, bir gazete sayfasının başlığına benzer bir sayfanın başlığı olmalıdır. Sitenizdeki her sayfa kendi benzersiz başlık etiketlerine sahip olmalıdır. Başlık etiketi, hem arama motorlarının hem de site ziyaretçilerinin her sayfanın ne hakkında olduğunu anlamalarına yardımcı olmak için her sayfanın içeriğini tanımlamalıdır.


Bağlantı metnini optimize etme

'Bağlantı etiketi' veya 'bağlantı metni' olarak da adlandırılan bağlantı metni, köprüdeki görünür, tıklanabilir metindir.

Bağlantı metni, bir web sitesinin arama motoru sıralamasını yükseltmek için yardımcı olabilir. URL’yi veya "buraya tıklayın" kelimelerini kullanarak yalnızca sitenizdeki veya web sitelerinin dışındaki sayfalara bağlanmak yerine, alakalı anahtar kelime öbeklerini kullanın.

Örneğin, düğün fotoğrafçılığı işiniz için bir siteniz varsa, "şimdi buraya tıklayın" gibi bir şey yerine "Düğün Albümlerine Göz At" özelliğini kullanın. 202 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page